Warszawa

Przemysław
tel. 698 - 533 - 944
tel. 728 - 861 - 532
e-mail. przemek@coolsystem.waw.pl

łódź

Dobiesław Kłys
Dyrektor Ds. Technicznych
tel. 509 - 762 - 566
e-mail.
serwis@coolsystem.waw.pl

poznań

Dział Handlowy
tel. 728 - 861 - 532
e-mail.
biuro@coolsystem.waw.pl

KlimatyzacjaW naszej ofercie znajdą Państwo klimatyzacje najlepszych firm, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Elegancki i nowoczesny design naszych klimatyzacji oraz uniwersalne proporcje pozwalają na wkomponowanie ich w wystrój każdego wnętrza. Każdy klimatyzator wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania pozwalający na łatwą i komfortową regulację wszystkich dostępnych funkcji.

Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji filtrów klimatyzacja doskonale oczyszcza i poprawia jakość powietrza, szczególnie przydatne dla alergików oraz osób dbających o swoje zdrowie.

Swoje usługi świadczymy na terenie takich miast jak Warszawa, Łódź i Poznań.

Pracę naszą zaczynamy od projektu a kończymy na wykonawstwie i próbach szczelności.

Klimatyzacja i wentylacja tworzą komfort i bezpieczeństwo we wszystkich domach, biurach, mieszkaniach i wszędzie tam gdzie są zainstalowane.

W takich placówkach jak szpitale i bloki operacyjne ich montaż jest wręcz konieczny i niezbędny. Jednak systemy tam montowane muszą spełniać o wiele większe wymagania niż te montowane w naszych domach czy biurach. Muszą one bezawaryjnie pracować przez długie lata zapewniając sterylne warunki.

Klimatyzator to urządzenie służące do chłodzenia pomieszczenia.
Główne elementy klimatyzatora to: wentylator, parownik, skraplacz, sprężarka

Schemat działania klimatyzatora
1 - skraplacz
2 - zawór dławiący
3 - parownik
4 - sprężarka

schemat klimatyzatora

Wentylator powoduje obieg powietrza na parowniku znajdującym się w środku schładzanego pomieszczenia. Powietrze w pomieszczeniu schładza się na parowniku i oddaje ciepło czynnikowi chłodniczemu pośredniemu, który cyrkuluje w obiegu zamkniętym. Potem czynnik pośredni - gaz, zostaje sprężony w sprężarce, wówczas wzrasta jego temperatura i podawany jest na skraplacz mieszczący się na zewnątrz. Na skraplaczu tym ciepło z czynnika przekazane jest do powietrza zewnętrznego, gaz się skrapla i staje cieczą pod wysokim ciśnieniem. Ciecz dochodzi do zaworu rozprężnego, a tam jest zmniejszone jej ciśnienie oraz temperatura. Schłodzony czynnik ponownie jest podany do parownika, gdzie się ogrzewa od powietrza z pomieszczenia i przechodzi w gaz.

Na początku klimatyzacja była zwartym urządzeniem, instalowanym bardzo często na elewacji budynku lub w oknach. Jednak z uwagi na spory hałas jaki generuje sprężarka, zdecydowano się podzielić urządzenie: parownik i wentylator tworzą jednostkę wewnętrzną, natomiast skraplacz i sprężarka - jednostkę zewnętrzną. Obie te jednostki połączone są ze sobą przewodami freonowymi (gazowym i cieczowym). Rozwiązanie to pozwala usytuować jednostkę zewnętrzną z dala od ludzi. W zależności od producenta danego systemu klimatyzacyjnego odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną wynosi mniej więcej 15 m. Klimatyzatory podzielone w ten sposób nazywamy klimatyzatorami typu split.

Rzetelna Firma