klimatyzacja poznań blog 5

Klimatyzacja – sprawdź jakie są koszty eksploatacji

W wielu domach klimatyzacje do w dalszym ciągu rzecz nie osiągalna, wielu wydaje się, że jest to po prostu luksus na który nas nie stać. Niestety z roku na rok upały coraz bardziej nam doskwierają  co prawda nie trwają one długo ale jednak. Zarówno praca w w nagrzanym pomieszczeniu jak i wykonywanie domowych obowiązków naprawdę nie należy do przyjemności. Każdy radzi sobie z upałami na swój sposób jedni w każdym pomieszczeniu stawiają przenośny wentylator inni decydują się na klimatyzator przenośny. Rozwiązania te może i są pomocne ale na krótką chwilę. Mimo wszystko jednym z najlepszych rozwiązań jest klimatyzacja do domu. Poznań to miasto w którym znajduje się wiele firm zajmujących się właśnie klimatyzacjami, począwszy od doradztwa przez sprzedaż, a większość firm w mieście Poznań ma w swojej ofercie montaż klimatyzacji, a także, serwis oraz wszelkiego rodzaju naprawy.

Wiele osób które myślą o założeniu klimatyzacji boi się ich ceny, a następnie kosztów związanych z eksploatacją. Warto zatem wiedzieć, ze urządzenie bardzo rzadki pracuje na pełnych obrotach, nie pracuje tez przez cały dzień. Z relacji osób które od lat posiadają w swoich domach klimatyzacje wynika, że klimatyzatory w czasie upałów pracują od 5 do 6 godzin dziennie, co daje około 15 zł dziennie, a zatem koszty te nie s a jakoś bardzo drastyczne. W ciągu roku upalnych dni mamy około 30, a zatem koszt ten w skali roku może wynosić raptem 500 zł. Nie jest to zbyt wysoka cena za komfort jaki daje nam klimatyzacja.

Oczywiście musimy być świadomi tego, że poza kupnem urządzenia musimy również liczyć się z kosztami montażu które zaczynają się od 1000 złotych.  Cena będzie zdecydowanie niższa jeżeli klimatyzacja zostanie kupiona wraz z montaże, w mieście poznań jest sporo firm które świadczą takie kompleksowe usługi.

To czy cena jest adekwatna do jakości pracy klimatyzacji każdy powinien ocenić sam, Pamiętajmy też ze klimatyzator musi zostać dopasowany odpowiednio do wielkości pomieszczeń które ma schłodzić.