klimatyzacja poznań blog 2

Jak walczyć z upałami – zamontuj klimatyzację w domu lub mieszkaniu

W ostatnich latach letnie miesiące są bardzo gorące i opały dają o sobie bardzo dotkliwie znać. Radzimy sobie z nimi jak tylko możemy zarówno w domach mieszkaniach jak i miejscach pracy. Niestety cały czas jesteśmy społeczeństwem w którym klimatyzacja jest luksusem. O ile w miejscach pracy jest ona coraz bardziej powszechna o tyle na klimatyzacja a w domu może poszczycić się naprawdę niewiele gospodarstw. Większość osób uważa ze ich na taki luksus po prostu nie stać, jednak prawda jest taka, że jest to dość stereotypowe podejście. Boimy się zarówno wysokiego kosztu montażu jak i samej eksploatacji.

Jednym z miast w Polsce w których klimatyzacja domowa staje się coraz bardziej popularna jest poznań. W mieście tym znajduje się wiele firm świadczących wszelkiego rodzaju usługi z zakresu klimatyzacji. W ich ofercie znaleźć można doradztwo, sprzedaż bardzo popularna jest również klimatyzacja z montażem. Poznań to jedno z miast w Polsce które wiedzie prym, a klimatyzacja ścienna czy też klimatyzacja typu split cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców tego miasta. Należy przy tym pamiętać że firmy te świadczą swoje usługi na terenie całego kraju, poznań to tylko siedziba wielu firm, a klimatyzacja czy też wszelkiego rodzaju urządzenia związane z klimatyzacją montowane są na terenie całej polski.

Do walki z upałami służy wiele urządzeń, w wielu domach możemy spotkać zwykły wiatrak elektryczny, pomysł jest bardzo dobry jednak pomaga tylko na niewielkiej przestrzeni, Plus to oczywiście niska cena bo możemy kupić go już za 50 zł. Innym sposobem na radzenie sobie z upałami jest klimatyzator przenośny. To już wydatek rzędu 1000 – 2000 złotych i jest w stanie schłodzić zdecydowanie większą powierzchnię niż zwykły wentylator. Minusem jest to, że konieczne jest wyprowadzenie rury którą ciepłe powietrze wylatuje na zewnątrz. Efekt jest taki, że faktycznie schładzamy pomieszczenie jednak gorące powietrze wlatuje do środka przez otwarte okno.  Ostatnie rozwiązanie to klimatyzator typu split czyli klasyczny klimatyzator składający się z jednostki wewnętrznej umieszczonej w domu z której wydobywa się chłodne powietrze oraz jednostki zewnętrznej która generuje hałas. Koszty takiego urządzenia zaczynają się od 3000 złotych.