klimatyzacja poznań blog 9

Montaż klimatyzacji – jak przebiega, szczegóły i informacje

Klimatyzacja służy przede wszystkim do schłodzenia pomieszczeń latem i głównie do tego celu jest ona zakładana, jednak jak się okazuje może być ona również stosowana do ogrzewania pomieszczeń zimą. Prawidłowy montaż klimatyzacji umożliwi efektywne działanie całego układu.

A zatem jak prawidłowo zamontować klimatyzator?

Pamiętajmy o tym, ze aby klimatyzacja faktycznie prawidłowo spełniła swoje funkcje musi zostać powierzona specjalistom. Tylko fachowcy posiadający świadectwo kwalifikacji w zakresie napraw i obsługi technicznej urządzeń instalacji chłodniczych mogą napełnić klimatyzator oraz wykonać próbę szczelności. Jeżeli interesuje nas klimatyzacja domowa, Poznań jest miastem w którym znajdziemy mnóstwo firm zajmujących się tą dziedziną. Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę i fachowca powinniśmy odpowiednio wcześniej poprosić o przygotowanie wyceny. Klimatyzacja w domu jest bardzo komfortowa jednak istotny jest również jej koszt. Poznań to miasto w którym cena klimatyzacji waha się w granicach od 2 do nawet 5 tysięcy złotych. Bardzo ważną kwestią mającą wpływ na cenę jest odległość między jednostkami generuje to wyższą cenę za robociznę i materiały.

Firmy mające swoją siedzibę w mieście Poznań oferują róże klimatyzacje jednak najczęściej stosowana jest klimatyzacja ścienna. Po zakupieniu odpowiedniego klimatyzatora bardzo ważna jest jego lokalizacja. Warto przewidzieć montaż tak aby odległość od jednostki wewnętrznej była jak najkrótsza. Następnie należy wykonać w ścianie otwór o średnicy 65 mm przez który zostanie poprowadzona instalacja feronowa. Odpływ skroplin z jednostki wewnętrznej należy wykonać w sposób grawitacyjny. Przed powieszeniem jednostki wewnętrznej na stelażu należy podłączyć do niej instalację chłodniczą. Montaż jednostki zewnętrznej można wykonać na konstrukcji wsporczej typu L. Jednostkę warto zamontować w odpowiedniej odległości od ściany tak aby zapewnić swobodny przepływ powietrza przez skraplacz oraz tak by była możliwa jego konserwacja w przyszłości. Mając zamontowaną jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną możemy przystąpić do podłączenia instalacji chłodniczej.